Conwy County Borough Council :: Current members

Include former members

Sara Louise Allardice (Conwy, Welsh Labour/Llafur Cymru)
Stuart Anderson (Bae Cinmel / Kinmel Bay, Independent/Annibynnol)
Frank Bradfield (Craig y Don, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Cheryl Lynne Carlisle (Colwyn, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Chris Cater (Penrhyn, Independent/Annibynnol)
Brian Cossey (Colwyn, Welsh Liberal Democrats/Democratiaid Rhyddfrydol Cymru)
Samantha Louise Cotton (Deganwy, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Dave Cowans (Eirias, Independent/Annibynnol)
Mary Christine Doyle (Rhiw, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Phil Edwards (Llandrillo yn Rhos, Plaid Cymru - The of Wales)
Keith Eeles (Llanddulas, Independent/Annibynnol)
Philip C Evans (Tudno, Independent/Annibynnol)
Julie Fallon (Deganwy, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Linda Groom (Penrhyn, Independent/Annibynnol)
Janet Elizabeth Haworth (Gogarth, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Andrew Hinchliff (Bryn, Welsh Labour/Llafur Cymru)
Jobi Hold (Mostyn, Welsh Labour/Llafur Cymru)
Ronnie Hughes (Tudno, Welsh Labour/Llafur Cymru)
Chris Hughes (Glyn, Welsh Labour/Llafur Cymru)
R Meirion Hughes (Pensarn, Plaid Cymru - The of Wales)
Ahmed Jamil (Betws yn Rhos, Independent/Annibynnol)
Ian Jenkins (Gower, Plaid Cymru - The of Wales)
Ray Jones (Pandy, Welsh Labour/Llafur Cymru)
Gareth Jones (Craig y Don, Plaid Cymru - The of Wales)
Wyn Ellis Jones (Uwch Conwy, Plaid Cymru - The of Wales)
Abdul Khan (Glyn, Plaid Cymru - The of Wales)
William Knightly (Tywyn / Towyn, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Peter Lewis (Uwchaled, Independent/Annibynnol)
Susan Louise Lloyd-Williams (Llansannan, Plaid Cymru - The of Wales)
Margaret Lyon (Gogarth, Independent/Annibynnol)
John Alexander MacLennan (Pentre Mawr, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Delyth Ann MacRae (Gele, Plaid Cymru - The of Wales)
Anne McCaffrey (Capelulo, Independent/Annibynnol)
Dewi John Miles (Mostyn, Independent/Annibynnol)
Donald Milne (Llandrillo yn Rhos, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Edgar Parry (Crwst, Independent/Annibynnol)
Roger Elwyn Parry (Llandrillo yn Rhos, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Mike Priestley (Marl, Welsh Liberal Democrats/Democratiaid Rhyddfrydol Cymru)
Mike C Rayner (Eglwysbach, Plaid Cymru - The of Wales)
Graham Rees (Llansanffraid, Independent/Annibynnol)
Elizabeth Roberts (Betws y Coed, Plaid Cymru - The of Wales)
Dave Roberts (Llandrillo yn Rhos, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Dilwyn Roberts (Llangernyw, Plaid Cymru - The of Wales)
John Roberts (Rhiw, Welsh Liberal Democrats/Democratiaid Rhyddfrydol Cymru)
Hilary Margaret Rogers-Jones (Trefriw, Plaid Cymru - The of Wales)
Timothy James Rowlands (Gele, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Samuel John Rowlands (Pentre Mawr, Welsh Conservative Candidate/Ymgeisydd Plaid Geidwadol Cymru)
Susan Shotter (Marl, Welsh Liberal Democrats/Democratiaid Rhyddfrydol Cymru)
Nigel David Smith (Bae Cinmel / Kinmel Bay, Independent/Annibynnol)
Deion Smith (Llysfaen, Welsh Labour/Llafur Cymru)
Bob Squire (Eirias, Independent/Annibynnol)
Ken Stevens (Pant yr Afon/Penmaenan, Welsh Labour/Llafur Cymru)
Trevor Stott (Rhiw, Welsh Liberal Democrats/Democratiaid Rhyddfrydol Cymru)
Jean Stubbs (Abergele/Pensarn, Welsh Labour/Llafur Cymru)
Adrian Tansley (Mochdre, Welsh Labour/Llafur Cymru)
Joan Vaughan (Conwy, Independent/Annibynnol)
Andrew David Wood (Gele, Independent/Annibynnol)

API Get this info as xml or json help